Detail kmitočtového pásma
Pásmo 505 – 526,5 kHz
| Část PVRS | PV-P/27 |
|---|
| Služba Námořní pohyblivá | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámky | 5.79, 5.79A, 5.84 |
| Aplikace NAVTEX | |
| Úsek | 518 kHz |
| Harmonizace | Dodatek 15 Řádu |
| Doplňující informace | Výhradně vysílání pobřežních stanic pro meteorologické a navigační varování a naléhavé informace lodím za pomocí systému NAVTEX (Dodatek 15 Řádu) v rámci GMDSS. Podmínky v Článcích 31 a 52 Řádu. V souladu s poznámkou Řádu 5.82 nesmí být rušeny kmitočty 490 kHz a 518 kHz využívané pro vysílání pobřežních stanic ve službě NAVTEX. |
| Aplikace Námořní komunikace | |
| Harmonizace | Kmitočtový plán Ženeva 85 |
| Doplňující informace | Radiotelegrafie v souladu s 5.79, NAVTEX v souladu s 5.79A a 5.84. |
| Služba Letecká radionavigační | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Rovnoprávně |
| Civilní užití | Rovnoprávně |
| Aplikace Letecké radiomajáky | |
| Harmonizace | Kmitočtový plán Ženeva 85 |
| Doplňující informace | Letecké radiomajáky |
| Aplikace Necivilní využití | |
|---|---|
| Doplňující informace | Necivilní využití rovnoprávně. |
| Aplikace RFID (SRD) | |
|---|---|
| Úsek | 400 – 600 kHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 11 |
| Doplňující informace | Intenzita magnetického pole -8 dBμA/m ve vzdálenosti 10 m. |
| Aplikace Veterinární implantáty (SRD) | |
|---|---|
| Úsek | 315 – 600 kHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 12 |
| Doplňující informace | Intenzita magnetického pole -5 dBμA/m /10m, klíčovací poměr max 10%. |
| Aplikace SRD s indukční smyčkou | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 9 |
| Doplňující informace | Intenzita magnetického pole max –5 dBμA/m ve vzdálenosti 10 m. |
| Aplikace NMR | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 |