Detail kmitočtového pásma
Pásmo 148 – 149,9 MHz
| Služba Pohyblivá kromě letecké pohyblivé (R) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Aplikace Pohyblivé spoje a sítě | |
| Úsek | 146,8 – 149,9 MHz |
| Doplňující informace | Duplex 4,6 MHz, párový úsek k 151,4-154,5 MHz, kanálová rozteč 12,5 kHz, vysílání terminálů, max e.r.p. 10 W. |
| Aplikace PMR pro železnici | |
| Úsek | 148,2 – 149,05 MHz |
| Oprávnění | VO-R/1 |
| Doplňující informace | Celostátní PMR/PAMR pro účely železniční dopravy, max. e.r.p. 10 W, kanálová rozteč 12,5 kHz. |
| Aplikace Pohyblivé spoje a sítě | |
| Úsek | 149,125 MHz |
| Oprávnění | VO-R/16 |
| Doplňující informace | Přenosné stanice pro přenos dat na společném kmitočtu. |
| Aplikace Pohyblivé spoje a sítě | |
| Úsek | 149,25 MHz |
| Oprávnění | VO-R/16 |
| Doplňující informace | Přenosné stanice pro přenos dat na společném kmitočtu. |
| Služba Družicová pohyblivá (vzestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámka | 5.209 |
| Doplňující informace | Využívání v souladu s 5.209 omezeno na negeostacionální družicové soustavy. Pásmo lze využívat pro komunikaci terminálů ve vzestupném směru s družicemi na nízkých oběžných drahách. Využívání podléhá v souladu s poznámkou Řádu 5.219 koordinaci podle ustanovení 9.11A Řádu. Služba nesmí omezovat rozvoj a provoz pevné a pohyblivé služby a služby kosmického provozu v pásmu 148–149,9 MHz. |
| Aplikace S-PCS | |
| Harmonizace | CEPT/ERC/DEC/(99)06 |
| Oprávnění | VO-R/1 |
| Doplňující informace | Terminály systémů pro osobní komunikaci. Koordinace kmitočtů pro družicové systémy probíhá podle příslušných ustanovení Řádu. |
| Služba Kosmického provozu (vzestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámka | 5.218A |
| Doplňující informace | Doplňkové přidělení v souladu s 5.218. Pásmo je doplňkově přiděleno s podmínkou dohody dosažené podle postupu stanoveného v ustanovení 9.21 Řádu. Šířka pásma jednotlivého vysílání nesmí přesáhnout ±25 kHz. |
| Aplikace Radary GPR/WPR (SRD) | |
|---|---|
| Úsek | 30 – 230 MHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, CEPT/ECC/DEC(06)08, (EU) 2019/785 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 6 |
| Doplňující informace | Ultraširokopásmové radary k zobrazení struktury zdí a zemského povrchu (GPR/WPR). Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |