Detail kmitočtového pásma
Pásmo 5 925 – 6 700 MHz
| Služba Pevná | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Aplikace Pevné spoje bod-bod | |
| Úsek | 5 925 – 6 425 MHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 14-01, ITU-R Rec. F.383 |
| Doplňující informace | FDD, duplexní odstup 252,04 MHz. |
| Aplikace Pevné spoje bod-bod | |
| Úsek | 6 425 – 7 125 MHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 14-02, ITU-R Rec. F.384 |
| Doplňující informace | FDD, duplexní odstup 340 MHz. |
| Služba Družicová pevná (vzestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámky | 5.457A, 5.457B |
| Aplikace Pozemské stanice družicové pevné služby | |
| Doplňující informace | Vysílání koordinovaných pozemských stanic k družicovým stanicím. |
| Služba Pohyblivá | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Aplikace WAS/RLAN | |
| Úsek | 5 945 – 6 425 MHz |
| Harmonizace | (EU) 2021/1067, ECC/DEC/(20)01 |
| Oprávnění | VO-R/12 |
| Doplňující informace | WAS/RLAN. Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |
| Aplikace Pasivní čidla (na družicích) | |
|---|---|
| Úsek | 6 425 – 7 075 MHz |
| Doplňující informace | V souladu s poznámkou 5.458 Řádu se v pásmu 6425-7075 MHz provádějí měření nad oceány pomocí pasivních mikrovlnných čidel. |
| Aplikace Radioastronomie | |
|---|---|
| Úsek | 6 650 – 6 675,2 MHz |
| Doplňující informace | V souladu s poznámkou 5.149 musí uživatelé úseku chránit radioastronomii. |
| Aplikace SRD Radarové hladinoměry TLPR | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, (EU) 2022/180 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 6 |
| Doplňující informace | Radarové měřiče hladiny v kovových nebo železobetonových nádržích apod. Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |
| Aplikace Radary GPR/WPR (SRD) | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, CEPT/ECC/DEC(06)08, (EU) 2019/785 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 6 |
| Doplňující informace | Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |
| Aplikace SRD pro telematiku | |
|---|---|
| Úsek | 5 925 – 5 935 MHz |
| Harmonizace | (EU) 2020/1426, ECC/DEC/(08)01 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 4 |
| Doplňující informace | Městské drážní ITS SRD. Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |
| Aplikace SRD Radarové hladinoměry LPR | |
|---|---|
| Úsek | 6 000 – 8 500 MHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, ECC/DEC/(11)02, (EU) 2022/180 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 6 |
| Doplňující informace | SRD radary pro sondování výšky hladiny. Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |
| Aplikace SRD UWB aplikace | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ECC/DEC/(12)03, (EU) 2019/785, ECC/DEC/(06)04 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 14 |
| Doplňující informace | UWB pro všeobecné použití, sledování polohy, zabudované v motorových a železničních vozidlech a na palubách letadel. Konkrétní podmínky využívání kmitočtů, včetně technických parametrů, jsou stanoveny příslušným všeobecným oprávněním |