Detail kmitočtového pásma
Pásmo 29,9 – 30 GHz
| Služba Družicová pevná (vzestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Úsek | 29,5 – 30 GHz |
| Poznámky | 5.484A, 5.516B, 5.539, 5.484B, 5.527A |
| Aplikace Pozemské stanice družicové pevné služby | |
| Úsek | 29,5 – 30 GHz |
| Harmonizace | CEPT/ECC/DEC/(06)03, CEPT/ECC/DEC/(15)04, CEPT/ECC/DEC/(13)01, CEPT/ECC/DEC/(05)08 |
| Oprávnění | VO-R/1 |
| Doplňující informace | Využití v souladu s 5.484A, 5.516B, 5.525, 5.526 a 5.539. Pásmo 29,5-30 GHz je určeno pro využití nekoordinovanými pozemskými stanicemi, stanicemi HEST a stanicemi na pohyblivých platformách tj. Earth Stations on Mobile platforms - ESOMP. Povinně ATPC. Pásmo 27,5-30 GHz dle poznámky Řádu 5.539 mohou používat modulační spoje pro družicovou rozhlasovou službu. Detailní podmínky viz VO-R/1. |
| Služba Družicová pohyblivá (vzestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Aplikace Pozemské stanice družicové pohyblivé služby | |
| Úsek | 29,9 – 30 GHz |
| Oprávnění | VO-R/1 |
| Doplňující informace | Využití v souladu s 5.525, 5.526 a 5.527. Vysílání terminálů. Detailní podmínky viz VO-R/1. |
| Služba Družicová pevná (sestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Podružná |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Úsek | 27,501 – 29,999 GHz |
| Poznámka | 5.540 |
| Aplikace Majákové přenosy | |
| Úsek | 27,501 – 29,999 GHz |
| Doplňující informace | Doplňkové přidělení v souladu s 5.540. Majákové přenosy určené k regulaci výkonu na vzestupné cestě v souladu s 5.540. |
| Služba Družicového průzkumu Země (vzestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Podružná |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámka | 5.541 |
| Úsek | 28,5 – 30 GHz |
| Doplňující informace | V souladu s poznámkou Řádu 5.541 je v pásmu 28,5–30 GHz služba družicového průzkumu Země omezena na přenos dat mezi stanicemi, nikoli pro prvotní sběr informací pomocí aktivních nebo pasivních čidel. |
| Úsek | 29,95 – 30 GHz |
| Doplňující informace | Pásmo 29,95–30 GHz lze v souladu s poznámkou Řádu 5.543 využívat v kategorii podružné služby mezidružicovými spoji ve službě družicového průzkumu Země pro účely telemetrie, dálkového sledování a ovládání. |