Detail kmitočtového pásma
Pásmo 18,6 – 18,8 GHz
| Služba Pevná | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Aplikace Pevné spoje bod-bod | |
| Úsek | 18,53875 – 18,7 GHz |
| Harmonizace | ITU-R Rec. F.595, CEPT/ERC/DEC/(00)07 |
| Doplňující informace | Spoje nízké kapacity, duplex 1010 MHz, digitální modulace, kanálová rozteč 7,5 MHz nebo 5 MHz. V souladu s 5.522A je výkon přiváděný do antény vysílače omezen na hodnotu –3 dBW stanovenou v ustanovení Řádu 21.5A. Podmíny pro nová zařízení viz PVRS. |
| Aplikace Pevné spoje bod-bod | |
| Úsek | 18,7 – 18,76 GHz |
| Doplňující informace | Semiduplexní digitální systémy v rádiových kanálech se středními kmitočty 18 705 MHz, 18 715 MHz, 18 725 MHz, 18 735 MHz, 18 745 MHz a 18 755 MHz a šířkou zabraného pásma 10 MHz. V souladu s 5.522A je výkon přiváděný do antény vysílače omezen na hodnotu –3 dBW stanovenou v ustanovení Řádu 21.5A. Podmíny pro nová zařízení viz PVRS. |
| Aplikace Pevné spoje bod-bod | |
| Úsek | 18,76 – 19,5625 GHz |
| Harmonizace | ITU-R Rec. F.595, CEPT/ERC/REC 12-03, CEPT/ERC/DEC/(00)07 |
| Doplňující informace | Spoje střední a vysoké kapacity, duplex 1010 MHz, digitální modulace, kanálová rozteč 110 MHz, 55 MHz, 27,5 MHz nebo 13,75 MHz. V souladu s 5.522A je výkon přiváděný do antény vysílače omezen na hodnotu –3 dBW stanovenou v ustanovení Řádu 21.5A. Podmíny pro nová zařízení viz PVRS. |
| Služba Družicová pevná (sestupný směr) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámka | 5.522B |
| Budoucnost | Pásmo 17,7–19,7 GHz bude i nadále v České republice využíváno pevnou službou a koordinovanými pozemskými stanicemi v družicové pevné službě. Rozšíření nekoordinovaných pozemských stanic se v České republice v tomto pásmu v nejbližší době nepředpokládá. |
| Služba Kosmického výzkumu (pasivní) | |
|---|---|
| Druh přidělení | Podružná |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |