| Poznámky k celému pásmu | 5.64 |
|---|---|
| Část PVRS | PV-P/27 |
| Služba Amatérská | |
|---|---|
| Druh přidělení | Podružná |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Poznámka | 5.67A |
| Aplikace Amatérské vysílání | |
| Doplňující informace | Stanice nesmí v souladu s 5.67A překročit e.i.r.p. 1 W. |
| Služba Pevná | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Doplňující informace | Platí 5.64. |
| Služba Námořní pohyblivá | |
|---|---|
| Druh přidělení | Přednostní |
| Necivilní užití | Nevyužívá |
| Civilní užití | Přednostně |
| Doplňující informace | Platí 5.64. |
| Aplikace Lékařské implantáty (SRD) | |
|---|---|
| Úsek | 9 – 315 kHz |
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 12 |
| Doplňující informace | Intenzita magnetického pole max 30 dBμA/m /10m, klíčovací poměr max. 10%. |
| Aplikace SRD s indukční smyčkou | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 čl. 9 |
| Doplňující informace | Intenzita magnetického pole max 42 dBμA/m ve vzdálenosti 10m. |
| Aplikace NMR | |
|---|---|
| Harmonizace | CEPT/ERC/REC 70-03, 2006/771/ES, (EU) 2025/105 |
| Oprávnění | VO-R/10 |
Pásmo vyhrazeno pro necivilní užití. Pokud je zároveň uvedeno i civilní užití přednostně, je pásmo užíváno rovnoprávně s civilním užitím na základě koordinace.
Pásmo mohou využívat necivilní stanice podružně s civilními (které využívají pásmo přednostně), ale nesmí rušit a nemají nárok na ochranu před rušením od civilního užití.
Pásmo necivilní stanice nemohou využívat.
Pásmo vyhrazeno pro civilní užití. Pokud je zároveň uvedeno i necivilní užití přednostně, je pásmo užíváno rovnoprávně s necivilním užitím na základě koordinace.
Pásmo mohou využívat civilní stanice podružně s necivilními (které využívají pásmo přednostně), ale nesmí rušit a nemají nárok na ochranu před rušením od necivilního užití.
Pásmo civilní stanice nemohou využívat.
Pro stanice pevné služby v pásmech přidělených této službě mezi 90 kHz a 160 kHz (v Regionu 1: 148,5 kHz) a pro stanice námořní pohyblivé služby v pásmech přidělených této službě mezi 110 kHz a 160 kHz (v Regionu 1: 148,5 kHz) jsou povolena pouze vysílání tříd A1A nebo F1B, A2C, A3C, F1C nebo F3C. Výjimečně jsou v pásmu 110-160 kHz (v Regionu 1: 148,5 kHz) pro stanice námořní pohyblivé služby povolena rovněž vysílání třídy J2B nebo J7B.
Stanice v amatérské službě využívající kmitočty v pásmu 135,7-137,8 kHz nesmí překročit maximální vyzářený výkon 1 W (e.i.r.p.) a nesmí působit škodlivé rušení stanicím v radionavigační službě provozovaným v zemích uvedených v ustanovení č. 5.67 Řádu.
Tato webová aplikace (dále jen „aplikace“) byla vytvořena pro efektivní přístup k informacím o rádiovém spektru. Poskytované informace a údaje jsou zjednodušenou prezentací řady dokumentů týkajících se správy rádiového spektra vydaných příslušnými orgány a nemusí proto poskytnout přesné, aktuální a úplné informace.
Závazné úplné podmínky k využívání rádiového spektra v České republice stanoví aktuální znění Plánu využití rádiového spektra vydávaného ČTÚ v Telekomunikačním věstníku a Plánu přidělení kmitočtových pásem zveřejněného ve Sbírce zákonů, na které aplikace odkazuje.
ČTÚ přivítá připomínky uživatelů, které umožní její optimalizaci a budoucí rozvoj.